TRT, SAGUAR Haberinin Önemi

Biz avustralyadayken TRT’de çıkan haberi Nazımcan paylasmıs geçtiğimiz günlerde Facebook’da. Haber boyunca SAGUAR’ın hiç görüntüsü yoktu, belki hata ile bizim yerimize ARIBA’nın görüntüleri vardı.Şöyle bir düşündüm.

Global Green Challenge \’09 TRT Haberi

Bu  haberi izleyen ortaokul  öğrencilerinden üniversite mezunlarına, ev hanımlarına kadar tüm kitleyi gözden geçirdim. Hem ekibimiz SAİTEM ile hemde ARIBA ekibiyle gerçekten gurur duydum.  Bu haberi izleyenler, haberde görüntüleri olan güneş arabalarını gördüklerinde belki de bu platformda bir türk üniversitesinin dahi olmamasından dolayı üzülecek, karamsarlığa kapılacaklardı. Belki sadece izleyip, vay be  adamlar neler yapıyorlar diyeceklerdi. Ancak 17 ülkeden 38 ekibin yarıştığı platformda türkiyeden hem de 2 ekip birden vardı. Belki bu sayede, bu haberi izleyen öğrenciler cesaretlenecekti, belki ‘ben de üniversite de bu tür şeyler yapacağım ‘ diyeceklerdi. Anne veya babalar çocuklarını gelecek senelerde bu tür haberlere çıkabilecek  şeyler yapmaları için yüreklendirecek belki de. İzleyen firma sahipleri belki bu haberden sonra güneş arabalarına  daha farklı yaklasacak, evet bu çalışmalar türkiyede de yapılabiliyor, o halde benim de katkım olabilir ‘  diyebilecekti.

Yaptığımız şeyin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardım. Bütün bu çalışmaları yaptığımız arkadaşlarımla birlikte olduğum için, bize bu inancı veren ve vizyonu oluşturan SAİTEM’de bulunduğum için ne kadar şükretsem azdır.

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.