idata danışmanlık

Evet, her nasıl olduysa italyada haziran ayında gerçekleşecek bir konferansa katılmak için italya konsoloslugundan schengen vizesi almaya meylettim.

Italya baskonsoloslugu bütün vize işlemlerini, idata adlı danısmanlık sirketi üzerinden gerçekleştirdiği için IDATA’nın websitesinde yer alan belgeleri hazırlayarak, harbiye’deki ofislerine gittim. İlk gidisimde, belgelerimin tam olmadıgını, aileme ait daha fazla finansal bilgi istediklerini soylediler. İstedikleri belgeleri toplayarak, tekrar gittim. Burada da benim sahsima ait hesap detaylarımı aldıgım bankanın imza sirküsünü istediler. Seyahat sigortasını da orada yapabilmek için pasaportumun ön sayfasının fotokopisini istediler. Aynı gun icinde bunları alıp tekrar gittim. Bu sefer seyahat sigortası icin kimlik fotokopisi de istediler. Aileme ait finans bilgilerine 3 adet daha belge ilave ettiler. bir aksilik olmazsa 4. kez tekrar gidecegim. Ve Allah izin verirse konsolosluktan bana bir randevu alıcaklar.

Eksisozluk’teki yorumlar IDATA hakkında hemen herkesin benim gibi salak yerine konuldugunu goruyoruz. Bende bu yazıyı, eksik belgeleri bir kerede soyleyebilme yeteneğine haiz olmayan, kazandıkları paranın yüzde 10’unu haketmeyen,  websitelerinde neyin yazıp neyin yazdıgını bilmeyen, görüşmede ne soyleyip ne soylemedigini aynı gunun aksamına hatırlamayan calisanlarıyla IDATA danısmanlık’ı kotulemek icin yazdım. Insallah bir daha schengen vizesine ihtiyacım olursa,  hollanda ve italya haric bir konsolosluktan almak nasip olur.

 

 

Etiketler: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.